قوانین و مقررات

مقدمه:

کلیکس یک پلتفرم تبلیغات کلیکی است که در جهت رونق بخشی به سایر زیر مجموعه های شرکت کسب و کار نوین ایرانیان، در سال 1390 راه اندازی شد. متن زیر در جهت بهبود تعامل و همکاری دو طرفه آماده شده است. برای برقراری این همکاری دو طرفه، التزام به این قوانین ضروری است و لذا خواهشمند است که در صورت تمایل برای توسعه ی بستر کسب و کار اینترنتی خود از طریق کلیکس، متن زیر را به دقت مطالعه کنید.


ماده 1: تعاریف

 1. کلیکس: نام تجاری یک شبکه اطلاع رسانی و تبلیغات خصوصی است که در مالکیت و اختیار شرکت کسب و کار نوین ایرانیان می‌باشد.
 2. کسب و کار نوین ایرانیان: صاحب امتیاز برند کلیکس.
 3. کاربر: به فرد حقیقی گفته می شود که از جانب خود و یا فرد حقوقی دیگری مسئولیت و مالکیت سایتی را داراست و برای ارائه تبلیغات کلیکی و یا دریافت تبلیغات کلیکی در سایت کلیکس ثبت نام می کند. 
 4. ناشر (نمایش دهنده): هر شخص حقیقی یا حقوقی که برای کسب درآمد آنلاین از طریق وبگاه تحت تملک خود، برای عضویت در کلیکس اقدام کند ناشر خوانده می شود.
 5. آگهی‌دهنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور نمایش‌ دادن آگهی خود در سایت‌های نمایش دهنده عضو کلیکس، کمپین تبلیغاتی می سازد.
 6. کمپین تبلیغاتی: طرح تبلیغاتی مرتبط که بر پایه ی تعاریف منتسب به شکل گیری شرکت برنامه ریزی شده باشد و به صورت بنر در سایت ناشران منتشر می شود.
 7. حساب کاربری: شناسه منحصر به فردی که کلیکس ناشران را با آن می شناسد و ناشران از طریق آن اجازه دسترسی به داشبورد مدیریتی مخصوص خود را دارند.
 8. مسدود کردن حساب کاربری: مسدود شدن دسترسی ناشران به امکانات داشبورد و حذف بنر از روی وبگاه، به دلیل تخلف از قوانین پذیرفته شده.
 9. تبلیغات کلیکی: دسته ای از تبلیغات آنلاین که در ازای هر بار کلیک اشخاص واقعی، مبلغی را در حساب ناشر منظور می کند.
 10. بنر: یک عکس ثابت یا متحرک است که محتوای مبتنی بر تبلیغ آگهی دهنده را نمایش می دهد.
 11. کلیک معتبر: هر کلیک روی بنر که کاربر یا بازدید کننده را از طریق ناشر به وبگاه تبلیغ کننده منتقل کند.
 12. کلیک نامعتبر: هر کلیک روی بنر که نتیجه ای در بر نداشته باشد و کاربر یا بازدید کننده را به وبگاه مورد نظر تبلیغ کننده منتقل نکند.
   

 

ماده 2: قوانین و مقررات

 1. قرارداد با کلیکس به معنای پذیرش کلیه ی اصول و رویه هایی است که در قالب قوانین و مقررات مابین طرف اول و دوم برقرار می شود. طبیعی است که ممکن است بخشی از این قوانین در طول زمان دستخوش تغییراتی شود و یا بصورت جزیی مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد. کلیکس مشروح تغییرات را از طریق وبگاه خود اعلام می کند. اولین مراجعه کاربر به سایت پس از اعمال تغییرات به منزله ی پذیرش تغییرات انجام شده است.
 2. ناشران در طول مدت قرار داد با کلیکس، اجازه ی تخطی از قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند.
 3. وبگاه مورد تعهد حق توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی را ندارد و نباید نسبت به نشر اکاذیب یا افترا فعالیت کند.
 4. کلیکس نسبت به محتوای غیر اخلاقی حساسیت های شدیدی دارد، لذا صاحبان وبگاه ها مجاز به استفاده از تصاویر مستهجن و یا متنون غیر اخلاقی مغایر با عرف و قوانین جامعه ندارند و در صورت رویت این موضوع، حساب کاربری ناشر مسدود خواهد شد.
 5. مطالب و محتوای وبگاه مورد اشاره نباید در راستای تبلیغ بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، و یا در جهت تقویت دشمنان نظام باشد.
 6. وبگاه ها مجاز به تبلیغ آیین های مطرود و مذاهب ساختگی نیستند و نباید متنی در جهت تخریب و یا توهین به ادیان الهی منتشر کنند.
 7. وبگاه ها نباید در جهت زیر سوآل بردن رجال درجه یک نظام متنی را منتشر کنند.
 8. کلیکس هیچ مسئولیتی در قبال محتوای وبگاه ناشران نمی پذیرد و در صورت تخطی ناشر از قوانین ذکر شده، تعهدات متقابل کم لم یکن، و حساب کاربری ایشان مسدود خواهد شد. شایان ذکر است که در صورت وجود مسئله و یا گله ی منصفانه، ناشران می توانند تقاضای خود را برای رفع مسدودی به واحد پشتیبانی ارسال کنند.
 9. از آنجایی که کلیکس در جهت رونق بخشیدن به سایر بخش های شرکت صاحب امتیاز " کسب و کار نوین ایرانیان" طراحی شده، لذا ناشران در خصوص محتوای بنرهای ارائه شده حق اظهار نظر ندارند. کلیکس تلاش می کند تا با نزدیک کردن محتوای بنرها به محتوای اصلی وبگاه ناشر، در جهت افزایش کلیک حقیقی، درآمد زایی دو طرفه و سود مشترک گام بردارد. اما تصمیم گیری نهایی در خصوص محتوای بنر قابل انتشار به عهده کلیکس است.
 10. در صورت استفاده ناشر از بات های تولید کلیک غیر واقعی، کلیکس مجاز است که پس از تسلیم اعتراض و تذکر جدی، حساب کاربری ناشر را در صورت تکرار تخطی از این قوانین مسدود کند.
 11. اگر ناشر محتوای سایت را مغایر با قوانین مورد توافق برنامه ریزی کند، کلیکس مجاز به شکایت و درخواست جریمه نقدی است. طبیعتا برای جلوگیری از مسدودی دائم، ناشر موظف به اصلاح فوری محتوای سایت خود است.
 12. ناشران برای افزایش اشتیاق مخاطبان خود مجاز به استفاده از الفاظی نظیر " لطفا برای حمایت ما اینجا کلیک کنید" نیستند و تحت هیچ شرایطی نمی توانند کاربران خود را ترقیب به درآمد زایی نمایند.
 13. کلیکس تعهدی بابت سطح رضایت کاربران وبگاه مورد استفاده از تبلیغات کلیکی ندارد.
 14. برای تسهیل فرایند دسترسی آگهی دهندگان و نمایش دهندگان، کلیکس پیوند هایی به سایر وبگاه ها ایجاد می کند. برای اتصال به این وبگاه ها لازم است که ابتدا نسبت به شرایط آنها آگاهی پیدا کنید. کلیکس نسبت به محتوای چنین وبگاه هایی هیچ مسئولیتی ندارد و پیوند به این وبگاه ها به معنای تایید محتوا، محصولات و یا خدمات موجود در آنها و یا هرگونه ارتباط کلیکس با اداره کنندگان این وبگاه ها نیست.
 15. آگهی دهنده و نمایش دهنده متعهد می شوند که با اطلاعات دقیق، کامل و به روز شده ثبت نام کنند و موظفند که در صورت رخ داد هرگونه تغییری در اطلاعات، مشخصات خود را به روز رسانی کنند.
 16. در صورت بروز قطعی وبگاه به هر دلیلی، آگهی دهنده و یا نمایش دهنده موافقت خود را با تعلیق تعهدات کلیکس اعلام می دارند.
 17. آگهی دهنده موظف است که تمامی مجوزهای لازم از اشخاص یا مراجع ذیصلاح را اخذ نموده، و با آگاهی از پایندی کلیکس به قوانین مالیاتی کشور، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده ای که به مبلغ کمپین تبلیغاتی تعلق می گیرد را بپردازد. این مبلغ برای واریز به حساب سازمان امور مالیاتی کشور محفوظ است.

  تبصره: کلیکس مجاز است که در صورت مشاهده هرگونه تخطی از قواین فوق، آگهی را بدون اطلاع قبلی از روی وبگاه های نمایش دهنده بردارد.
   


ماده 3: تعهدات طرفین

 1. آگهی دهنده خود را موظف می دارد که محصول خدمات خود را به گونه ای تبلیغ کند که کاربر اطلاعات دریافتی از محتوای تبلیغاتی را به صورت روشن، واضح و بدون کج فهمی درک نماید.
 2. آگهی دهنده می پذیرد که کلیکس بر اساس ضوابط خود محتوای تبلیغات را مورد ویرایش و اصلاح قرار دهد.
 3. ناشر تعهد می کند که در کدهای نمایش بنر کلیکس تغییری ایجاد نکند، بنرها را در صفحاتی قرار دهد که پاپ آپ و تبلیغات بیش از حد در آنها استفاده نشده باشد، و یا بنرها را در صفحات خالی و بدون محتوا نمایش ندهد.
 4. کلیکس تلاش می کند که مبالغ درخواستی ناشران را حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به حساب ایشان واریز کند. البته ممکن است که در شرایط اضطراری از قبیل زلزله، سیل یا بحران هایی که کلیکس روی آنها کنترلی ندارد، و یا حتی آسیب زیرساخت های اینترنتی، این تعهد به تعویق بیافتاد و خسارتی متوجه کسی نیست.
 5. ناشران موظف اند که در طول زمان قرارداد مابین، به مفاد قوانین مندرج در ماده دو پایبند باشند. تخطی از این قوانین، ممکن است موجب مسدود شدن حساب کاربری و مسدود شدن داشبورد شود. در صورتی که تخطی از این قوانین، اعتبار کلیکس و یا شرکت کسب و کار نوین ایرانیان را مورد مخاطره قرار دهد، شرکت می تواند برای احقاق اعتبار نسبت به ناشر ادعای شکایت کند.
 6. شرکت کسب و کار نوین ایرانیان با برند کلیکس در هیچ نقطه ای از ایران نمایندگی ندارد و هرگونه سواستفاده از نام، برند و یا حتی محتوای وبگاه Clix.ir یا اطلاعاتی که طبق توافق صورت گرفته رد و بدل می شود، نقض قوانین شمرده خواهد شد و سوای فسخ قرارداد و کم لم یکن شدن تعهدات دو طرفه، حق شکایت از خاطی برای شرکت کسب وکار نوین ایرانیان محفوظ است.
 7. چنانچه نمایش‌دهنده مرتکب یکی از تخلفات مندرج در این توافقنامه شود و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نماید، کلیکس می‌تواند حساب کاربری نمایش‌دهنده را بدون اخطار قبلی مسدود کند. نمایش‌دهنده جهت فعال سازی مجدد وبگاه خود باید اسناد مثبته خود را مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش که با اصول کلی وبگاه کلیکس هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های نمایش دهنده دلالت نکند، تمامی درآمد وبگاه متخلف از حساب کاربری نمایش‌دهنده به نفع آگهی‌دهندگان کسر می‌شود. نمایش‌دهنده می‌تواند بعد از گذشت یک ماه نسبت به درخواست رفع مسدودیت از وبگاه خود اقدام نماید. در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه کلیکس نمی‌باشد.
 8. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. آگهی‌دهنده و نمایش‌دهنده بدین وسیله موافقت می‌نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به کلیکس اطلاع دهند.
   

فورس ماژور

هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، نظیر قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی طبیعی و ...مسئول نخواهد بود.

ارتباط با ما

ناشران می توانند برای طرح سوآل و یا ایراد مسئله، نامه خود را به صورت مکتوب به آدرس support@clix.ir ارسال کنند.

رفع اختلافات

این توافق نامه بر پایه ی قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است و هرگونه اختلاف در آرا، و یا تفسیر به نفس از هریک از مفاد این توافقنامه ، چه در فسخ، چه در نقض و چه در اجرا برای داوری و رفع این ابهامات و اختلافات به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای ارجاع می شود و حکم این سازمان لازم الاجراست.